Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, ilanlarımıza her bölümden başvuru kabul edilmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler ilanlarımıza başvuramazlar. Ancak mavi kart sahibiyseniz ilanlarımıza başvurabilirsiniz.
Part-Time öğrenci ilanlarımızda aranan nitelikleri karşılayan tüm adaylarımız öncelikle genel yetenek ve İngilizce sınavına katılmaktadırlar. Sınavdan başarılı olan adaylar için sırasıyla video mülakatı, grup mülakatı, kişilik envanteri, İngilizce, insan kaynakları ve birim mülakatları gerçekleştirilmektedir.
İlan kapsamında belirlenen değerlendirme aşamalarının bir kısmı online bir kısmı yüz yüze gerçekleşmektedir. Yüz yüze gerçekleşecek olanlar için İstanbul'daki Türk Hava Yolları Değerlendirme Merkezi'ne gelmeniz gerekmektedir. İlgili bilgilendirme ilan metninde ayrıntılı olarak yapılmaktadır.
Mülakat tarihini erteleme talebinizi mazeret sunarak mülakat gününden en az 3 gün öncesinde mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Mazeretinizin geçerli kabul edilmesi durumunda sizin için yeniden planlama yapılacaktır, güncel bilgiler mail yolu ile paylaşılacaktır.
Mülakatlara başvuru esnasında yaptığınız tercihlere ve değerlendirme aşamalarınızın sonuçlarına bakarak sizin için uygun olduğunu düşündüğümüz birimlerden ve insan kaynakları biriminden temsilciler katılmaktadır.
Evet, işe başlayan her personele işe başlamasının akabinde oryantasyon yapılır. Oryantasyon kapsamında Türk Hava Yolları'nı ve birimlerini tanıtacak aktiviteler yapılır, yerleşkeler gezilir.
Mevzuatlara göre haftalık en fazla 30 saat part-time çalışılabilmektedir. Normal çalışma düzeninde toplam bir günlük çalışma süresi 8 saattir. Part-time çalışanın en az 2 tam gün olacak şekilde çalışması beklenmektedir.
Normal düzen ve vardiyalı düzen olmak üzere 2 farklı çalışma düzeniyle İstanbul ve Ankara’da farklı lokasyonlarda bulunan ofislerimizden çalışmaya devam etmekteyiz. Çalışacağınız birimin bulunduğu lokasyon ve ilgili birimin operasyonel gerekliliğine göre vardiya çalışma saatleri farklılık gösterebilmektedir.
Zorunlu stajınız olması durumunda part-time çalıştığınız süreyi zorunlu stajınız yerine saydırabilirsiniz.
Ücret; çalışılan süre saat üzerinden hesaplanarak belirlenmektedir.
Part-time çalışma döneminde yapılan projeler, katıldığı eğitimler ve iş süreçlerine katkısı değerlendirilerek ikinci 6 aylık part-time çalışma dönemine devam durumu belirlenmektedir. İkinci 6 aylık part-time çalışma dönemi sonunda tekrar değerlendirme yapılarak tam zamanlı çalışma sürecine geçiş söz konusu olmaktadır.
Okuduğunuz ya da çalışmayı planladığınız alanda seminerler, eğitimler, kariyer fuarları, yurt içi ve yurt dışı stajlar, okurken edineceğiniz çalışma deneyimleri gelişiminize büyük katkı sağlayacaktır. İyi seviyede İngilizce bilgisi önemlidir, İngilizce’nin yanında bir dile daha hâkim olmanız hem kişisel hem de mesleki avantajlar sağlayacaktır. Eğitim ve profesyonel hayatın dışında keyif aldığınız işlere de zaman ayırmanızı kişisel gelişiminizi desteklemenizi ve sporu ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.
Aktif sorumluluk ve inisiyatif alabilmek, Zaman hassasiyetine sahip olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak, Problem çözme yeteneği gelişmiş olmak ve sonuç odaklı çalışabilmek, Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak, Araştırmayı, öğrenmeyi ve keşfetmeyi sevmek değerlendirme süreçlerimizde adaylarımızda aradığımız yetkinlik ve kriterler arasında yer almaktadır.
Yenibiris.com üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan başvurularım sekmesinden ilana başvurunuzu kontrol edebilirsiniz.
İlanımız kapsamında part-time çalışma süreci 2023-2024 eğitim yılında lisans 4. Sınıf boyunca devam edeceğinden 2024 yılında mezun olma şartı aranmaktadır.
İlanımız kapsamında part-time çalışma süreci 2023-2024 eğitim yılında lisans 4. Sınıf boyunca devam edeceğinden 2024 yılında mezun olma şartı aranmaktadır.
İlanımız kapsamında part-time çalışma süreci 2023-2024 eğitim yılında lisans 4. Sınıf boyunca devam edeceğinden 2024 yılında mezun olma şartı aranmaktadır. Adayımız Ocak 2024 yılında mezun olacaksa ilanımıza başvuru gerçekleştirebilmektedir.
2024 yılında mezun olacak lisans 3. ve 4. sınıf öğrencileri için